הנבחרת הזמנית של אנגליה ליורו 2024: המהלך של ג'ורדן הנדרסון של אייאקס לא משתלם מכיוון שמרקוס רשפורד מפסיד

Comments · 39 Views

הנבחרת הזמנית של אנגליה ליורו 2024: המהלך של ג'ורדן הנדרסון של אייאקס לא משתלם מכיוון שמרקוס רשפורד מפסיד

במשך שנים רבות, ג'ורדן הנדרסון היה איתן אנגליה, ונכלל בסגל בששת הטורנירים הגדולים האחרונים. אי אפשר להכחיש שהוא הביא מנהיגות ואיכות למרכז השדה שלפעמים היה חסר את שניהם.

וגם כשהיו קריאות מחרישות אוזניים להנדרסון לא להיבחר במהלך תקופתו הקצרה בסעודיה, הוא עדיין קיבל זימונים.

הנדרסון ספג בוז על ידי מעריצי ג'רזי כדורגל של England באוקטובר ומתח ביקורת על ידי קבוצות LGBTQ+, ובכל זאת סאות'גייט נשארה במסלול. כשקרא למרכז השדה בספטמבר, המנג'ר אמר: "אני לא באמת יודע למה שחקן יקבל תגובה שלילית בגלל המקום בו הוא משחק".

בסופו של דבר, החיים באל-אטיפאק לא הסתדרו עבור הנדרסון, שחוזהו בוטל בהסכמה הדדית בינואר. הנדרסון חזר לאירופה עם אייאקס בניסיון לשפר את סיכוייו ליורו 2024, ולהשאיר אותו בקשר עם נבחרת אנגליה.

אבל זה לא הסתדר עבור הקשר. הוא שיחק רק תשעה משחקים כשהמועדון סיים במקום החמישי ב- Eredivisie. כעת, הוא מוצא את עצמו לא נכלל בסגל הזמני, שלא לדבר על 26 הגמר.

הגענו לנקודה שבה סאות'גייט פשוט לא יכולה להתעלם מהירידה בכושר של הנדרסון. יש קשרים שמשחקים בקביעות בפרמיירליג ובלה ליגה שיהיו הרבה יותר יעילים הקיץ.

רוב דורסט של סקיי ספורטס ניוז אמר שהוא מצפה שהנדרסון יהיה בסגל כדי לעזור למנהיגות על המגרש ומחוצה לו, אבל סאות'גייט חייב להרגיש שיש לו מספיק מזה כבר בסגל הזמני של 33 שחקנים.

הכתב הבכיר שלנו גם שאל אם זה סוף הקריירה של הנדרסון באנגליה. בהתחשב בו ימלאו לו 34 יום אחרי הפתיחה של שלושת האריות נגד סרביה, הייתם מתארים לעצמכם שהמשחקים הבינלאומיים במרץ היו המשחקים האחרונים שלו בחולצה הלבנה המפורסמת ההיא.

מרקוס רשפורד הבריק במונדיאל ב-2022, הבקיע שלושה שערים ב-137 דקות בלבד והותיר את האוהדים לתהות מדוע גארת' סאות'גייט לא פנה אליו מוקדם יותר במהלך ההפסד ברבע הגמר לצרפת בו עלה רק בדקה ה-85. .

ההופעות המככבות הללו הגיעו באמצע עונה אישית מסנוורת בה רשפורד ריסק 30 שערים עבור מנצ'סטר יונייטד בכל המסגרות, וזיכה את פרס שחקן השנה שלה וחוזה חדש לחמש שנים באולד טראפורד.

כמה מהר דברים השתנו. פחות משנה לאחר מכן, רשפורד, שלכאורה מתמודד עם עתיד לא ברור במנצ'סטר יונייטד, נמצא שוב בחוץ, כשהבוס של אנגליה סאות'גייט לא מצא לו מקום אפילו בסגל הזמני שלו, בן 33 השחקנים ליורו 2024.

חולצת כדורגל

 

סאות'גייט דבק ברשפורד גם כשהוא נפל הרבה מתחת לסטנדרטים של העונה שעברה במחצית הראשונה של הקמפיין, וציין אותו בסגל שלו בספטמבר, אוקטובר, נובמבר ומרץ. אבל צורתו המשיכה להידרדר. בסופו של דבר, הוא שילם את המחיר.

מסתבר שזו השנה של אדם וורטון - משהו שמעטים היו רואים מגיע באמצע ינואר.

לאחר שהצטרף לחולצת כדורגל לילדים של Crystal Palace מבלקבורן ב-1 בפברואר, וורטון מוצא את עצמו כעת מזומן לסגל הזמני של אנגליה. לא סביר שהוא ייסע לגרמניה, או אפילו יקבל דקות בשני משחקי הידידות שלפני הטורניר, אבל המסע שלו העונה הוא לא פחות ממדהים.

ההופעות של וורטון עבור קריסטל פאלאס היו יוצאות דופן. מספר שחקנים פרחו תחת אוליבר גלסנר, והשחקן בן ה-20 הוא אחד מהם.

המסירה, התנועה, המיקום והיכולות שלו על הכדור ומחוצה לו תפסו את עיניו של סאות'גייט, כשהקשר רק ערך את הופעת הבכורה שלו באנגליה U21 במרץ. כזו היא הצורה שלו, וורטון כבר נקשר למעבר של 60 מיליון פאונד לבאיירן מינכן.

מערבולת היא אנדרסטייטמנט. וורטון, יחד עם עוד זימון חדש לאנגליה, נתפס בבירור כעתיד.

ובין אם יגיעו למטוס או לא, הניסיון לא יסולא בפז. עם הטורניר הבא רק בעוד שנתיים, וורטון בוודאי יכוון כעת למקום בנבחרת למונדיאל 2026.

לנבחרת של סאות'גייט יש תחושה של החלפת שומר.

כפי שהדיווח הבכיר של Sky Sports News דורסט הוסיף: "מספר אנשים אמרו שסאות'גייט זהיר מדי, הוא לא משתמש בכמות מספקת של שחקנים שנמצאים בכושר ומשחקים טוב עבור המועדונים שלהם… אני לא חושב שאתה יכול לרמה האשמה הזאת כלפיו עכשיו."

השמטות של הלייקים על הנדרסון, רשפורד, בן צ'ילוול וריס ג'יימס, וההכללה של שחקנים חסרי תקלות כמו וורטון, קרטיס ג'ונס וג'ראל קואנסה - אפילו באופן זמני - מציעות הצצה לאיפה סאות'גייט רואה את העתיד של הנבחרת הזו.

בעוד שניסיון עדיין יהיה המפתח עבור אחד מהמועדפים בטורניר, מתחיל להיות מהלך לקראת הדור הבא. אם הם יגיעו ל-26 הגמר, אנשים כמו קול פאלמר ו-Eberechi Eze יהיו בעלי סיכוי לשחק בטורנירים הגדולים הראשונים שלהם.

היה צריך להיות מהלך לקראת השמות החדשים האלה במוקדם ולא במאוחר ככל שכל קבוצה מתפתחת, ונראה שיורו 2024 הוא הסמן הזה.

האם זה יכול להיות גם סוף כהונתו של סאות'גייט באנגליה נותר לראות, אבל העתיד בהחלט נראה מזהיר.

Comments